Karadağ Vatandaşlık – Karadağ (Montenegro) Vatandaşlık Alma

Avrupa birliğine girmeye en yakın ülke olan Karadağ’da vatandaşlık almanın yollarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Karadağ Yugoslavya’nın dağılmasıyla birlikte bir müddet Sırbistan’a bağlı bir ülke olarak kalmış ancak 2006 yılında halk arasında yapılan referandumla birlikte Sırbistan’dan ayrılarak kendi bağımısızlığını ilan etmiştir. Yaşam standartlarının yüksek olduğu bu ülkede hayat oldukça ucuzdur etin kilosu ortalama 5 euro, araba almak isterseniz de 10 bin euroya lüks sayılabilecek bir araba alabilirsiniz . Ülkeye üretilen elektrik çok fazla geldiği için yurt dışına elektrik ihracat etmektedir. Bunun gibi pek çok örneği sizlere yazabiliriz.

Karadağ’da vatandaşlık almak için öncelikle oturma izni almanız gerekmektedir bunun için iki basit yöntem bulunmakta bunlardan bir tanesi şirket kurarak oturum izni alma yada gayrimenkul satın alarak oturum izni alma, her iki yöntemle de kolayca oturum izni alabilirsiniz. Son yıllarda yabancılar Karadağ da 50 binin üzerinde şirket kurmuşlardır.

Fırsat Kaçmadan Oturum İzni Alın

Montenegro (Karadağ) Avrupa Birliğine girmeye çok yakın, 33 fasıldan 30 tanesi açılmış durumda. Ülke Avrupa birliğine girdikten sonra oturum ve çalışma izni almak çok zor olacak. Şu anda bu işlemler çok basit gayrimenkul alarak yada şirket açarak sizde 10 gün içerisinde Karadağ’da oturma ve çalışma izni alabilirsiniz. Ayrıca 18 yaşının altındaki çocuklarınıza ve anne babanıza da oturum izni alabilirsiniz.

Karadağ’da Oturum İzni Almanın Avantajları

Karadağ oturum izni alarak pek çok avantaja sahip olabilirsiniz.

 

Birleş milletler tarafından da en yaşanacak ülkeler arasında gösterilen Karadağ yeni bir hayata adım atmak isteyenleri bekliyor.

Diğer Blog Yazılarımız

Karadağ Vatandaşlık Başvurusu

Karadağ Vatandaşlık Başvurusu

Avrupa'nın gelişmekte olan en gözde ülkesi Karadağ'da vatandaşlık ve oturum başvurusunda bulunma için izlenmesi gereken yollar herkesin merak ettiği bir konu, Karadağ vatandaşlık başvurusunda bulunabilmek için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle...

daha fazla bilgi edinin